Ärilaen sinu ettevõtte arenguks

Vaata parimad ärilaenu pakkumised
ja toeta oma ettevõtte arengu

Vaata
Parimad ärilaenud, juuni 2024:
Näiteks 5000€ laenamisel 48 kuuks, 5% intressiga, igakuise haldustasuga 0,4% laenusummalt (min. 7€), 135,15€ kuumaksega, tarbijakrediidi maksete kogusummaga 6487,03€, krediidi kulukuse määr 14,26%. Minimaalne krediidi kulukuse määr on 7.4% ning maksimaalne 36.15% aastas.
TFBank
TFBank
4.3 - 3 hinnangut
Paindlik kasutusotstarve. Ennetähtaegne tagastamine lisakuludeta.
Eile kasutas seda teenust 31 inimest
12 - 120 kuud
PERIOOD
€1000 - €20000
SUMMA
Krediidi kulukuse maksimaalne määr on 18,37% aastas tingimustel: laen 5000€, kõikide tehtavate maksete kogusumma 7453,20€, fikseeritud aastaintress 18,37%
Bondora
Bondora
4.3 - 6 hinnangut
Kiirem kui pangad. Paindlik maksegraafik.
Eile kasutas seda teenust 19 inimest
3 - 60 kuud
PERIOOD
€500 - €10000
SUMMA
Krediidi kulukuse maksimaalne määr on 25,72% aastas tingimustel: laen 1000€, kõikide tehtavate maksete kogusumma 1108,08€, fikseeritud aastaintress 25,72%
Altero
Altero
4.5 - 2 hinnangut
Ühe taotlusega saa soodsaim laen.
Eile kasutas seda teenust 12 inimest
3 - 84 kuud
PERIOOD
€1000 - €25000
SUMMA
Altero on finantsvõrdlusplatvorm ja samal ajal laenuvahendaja, mis teeb koostööd järgnevate finantsettevõtetega.
Inbank
Inbank
3.0 - 2 hinnangut
Kiire vastus. Tasuta ennetähtaegse tagastamise.
Eile kasutas seda teenust 8 inimest
6 - 72 kuud
PERIOOD
€300 - €10000
SUMMA
Krediidi kulukuse maksimaalne määr on 29,39% aastas tingimustel: laen 500€, kõikide tehtavate maksete kogusumma 554,76€, fikseeritud aastaintress 29,39%

Sellele veebilehele on kogutud kõige paremad laenupakkumised Eestis, mis kuuluvad “ärilaenu” mõiste alla. Pakkumised on sorteeritud vastavalt hinnangutele ja arvustustele.

Mis on ärilaen?

Ärilaen või ettevõtte laen on finantslahendus täiendavate vahendite kaasamiseks juba tegutsevale ettevõttele.

Ärilaen võib olla kasulik väikeettevõttele, mis just hakkas kasvama või millel on ajutisi probleeme kapitaliga. Ärilaen aitab nii toetada kiire kasvu, kui ka lahendada probleeme likviidsusega..

Keskmise suurusega ettevõtetele annab ärilaen võimaluse lahendada mastaapsemaid probleeme, näiteks ehituse või kalli varustuse soetamise finantseerimisel.

Mis on ärilaenu ja tavalise laenu erinevused?

Ärilaen sobib väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, mis on juba tegevusega alustanud või on alles tegevuse algusfaasis. Saadud laenu saab kasutada kindlal eesmärgil ja taotlemine toimub juriidilise isiku poolt - taotlejaks on üldiselt juhatuse liige. Ärilaenu taotlemiseks peab ettevõte olema registreeritud äriregistris. Laenu saab kulutada ettevõtte äriliste eesmärkide saavutamiseks.

Ärilaenu näide

Ärilaenud väikeettevõtetele on üldjuhul summas 5,000 kuni 10,000 eurot pikkusega mitu kuud kuni paar aastat. Ärilaenud keskmise suurusega ettevõttele ulatuvad kuni 20,000 euroni ja on pikkusega kuni mitu aastat. Intressimäärad sõltuvad ettevõtte tugevusest, summast ja perioodi pikkusest.

Kuidas saab ärilaen teie ettevõtet toetada?

Ärilaen saab aidata lahenda terve hulk situatsioone, nagu näiteks strateegilised investeeringud, kallid projektid ja likviidsus.

Likviidsus ja käibekapitali suurendamine
Ärilaenu üheks levinumaks otstarbeks on liikviidsuse ja käibekapitali suurendamine. Näiteks, kui ettevõte ei jõua tarnijale kinni maksta õigeks tähtajaks tooraine eest, kuna müügitulu laekub järgmise kuu jooksul. Sellisel juhul ettevõtte saab võtta laenu, et katta selle tarnija arved praegu ja järgmisel kuul laekuvad müügitulud kasutada ärilaenu kustutamiseks.

Ärilaen sobib:

 • Uute seadmete ja varustuse soetamiseks
 • Ametiauto ostmiseks
 • Ettevõtte kasvuks ja laiendamiseks
 • Uute tehnoloogiliste lahenduste integreerimiseks
 • Remondiks ja kinnisvara soetamiseks

Ärilaen ei sobi, kui:

 • Teie ettevõte on saneerimisel
 • Reklaami kulutusteks
 • Personali palkamiseks

Kui ettevõttel on regulaarne tulu ja stabiilne kasv ning täiendava kapitali kaasamine aitab saavutada seatud eesmärke, siis ärilaen on mugav finantslahendus.

Millist ärilaenu valida?

Ärilaenu valikul eelkõige tasub pöörata tähelepanu intressimäärale, mis on avaldatud krediidiasutuse kodulehel. Seejärel hinnake pakutud summa sobivust. Ärge võtke laenu kahtlase reputatsiooniga firmadest, alati pöörake tähelepanu arvustustele. Enam vähem kõikidel laenupakkujatel on sarnased tingimused. Valige see laenupakkumine, mis sobib just teile.

Millele pöörata tähelepanu enne taotluse esitamist?

Tutvuge ärilaenu pakkumise tingimustega hoolikalt. Kontrollige, et ei ole varjatuid makse ega arusaamatuid punkte. Pöörake erilist tähelepanu punktile, mis puudutab juriidilist vastutust.

Taotlusel võidakse teilt küsida lisadokumente - pangakonto väljavõtet, äriregistri väljavõtteid, finantsaruandlust ja majandusnäitajaid. Teilt võidakse samuti küsida laenu sihtotstarbe kohta ja milliseid eesmärke te kavatsete sellega saavutada. Kui krediidiregistri andmetel ettevõttel ei ole võlgasid või muid “punaseid lippe”, edeneb laenu taotlemine sujuvalt.

Kui te olete valmis võtma laenu

Ärilaen on väga võimas instrument, mis võib tuua teie ettevõttele nii edu kui probleeme. Laenage vastutustundlikult.

 • Laenage kindlal eesmärgil
 • Veenduge, et ärilaen on tõesti vajalik
 • Veenduge, et taotletav summa tuleb tõesti kasuks
 • Ärge võtke rohkem, kui vaja
 • Veenduge, et suudate laenu tagastada õigeks ajaks
Vaata teisi pakkumisi
Ava kogu nimekiri