Kodulaen eluaseme soetamiseks

Vaata kodulaenu pakkumisi
ja vali see, mis sobib just sulle

Vaata
Parimad kodulaenud, oktoober 2020:
Inbank
Inbank
4.0 - 1 hinnangut
Kiire vastus. Tasuta ennetähtaegse tagastamise.
Eile kasutas seda teenust 22 inimest
6 - 72 kuud
PERIOOD
€300 - €10000
SUMMA
TFBank
TFBank
4.0 - 1 hinnangut
Paindlik kasutusotstarve. Ennetähtaegne tagastamine lisakuludeta.
Eile kasutas seda teenust 17 inimest
12 - 48 kuud
PERIOOD
€500 - €10000
SUMMA
Coop
Coop
5.0 - 1 hinnangut
Raha kätte samal päeval.
Eile kasutas seda teenust 11 inimest
6 - 72 kuud
PERIOOD
€300 - €15000
SUMMA

Sellele veebilehele on kogutud kõige paremad laenupakkumised Eestis, mis kuuluvad “kodulaenu” mõiste alla. Pakkumised on sorteeritud vastavalt hinnangutele ja arvustustele.

Mis on kodulaen?

Kodulaenu tihti aetakse segi hüpoteeklaenuga. Tegelikult need on veidi erinevad mõisted. Kodulaen on tavaliselt suunatud elamistingimuste parendamisele või muutmisele. Seda võib kasutada nii olemasoleva kodu parendamiseks, kui ka uue eluaseme ostuks. See laen sobib neile, kellel ei ole piisavalt omavahendeid suureks remondiks või elamispinna soetamiseks. Kodulaen on üks vanimaid ja levinumaid finantseerimise viise Eestis. Vastavalt statistikale peaaegu iga teine Eesti pere on kodulaenu kunagi kasutanud.


Mis on kodulaenu, hüpoteeklaenu ja tavalise laenu vahe?

Kodulaenu peamine vahe on selle sihtotstarves - peamiselt eluaseme soetamiseks või parendamiseks. Hüpoteeklaen on aga laen kinnisvara tagatisel ja selle saab kasutada ka teiste eesmärkide finantseerimiseks. Mõlemad erinevad tavalisest laenust eelkõige perioodi pikkuse ja laenu summaga. Kodulaenu ja hüpoteeklaenu puhul summad on suuremad ja perioodi pikkuseks võib olla kuni 30 aastat.

Kokkuvõtteks:

 • Kodulaen sobib eluaseme soetamiseks ja remondiks
 • Hüpoteeklaen sobib nii eluasemega seotud kulutuste katteks, kui ka teiste eesmärkide finantseerimiseks (äri alustamine, õpingud, tervis)
 • Tavalisel laenul on universaalne kasutusotstarve, kuid see ei sobi kinnisvaraga seotud kulutuste katmiseks

Vaatamata erinevustele, hüpoteeklaenu ja kodulaenu mõisteid kasutatakse igapäevaelus vaheldumisi. Mõlemad laenud sobivad kinnisvaraga seotud kulutuste finantseerimiseks. Siiski, kodu soetamiseks ja sisustamiseks kasutatakse pigem kodulaenu.

Kodulaenu näide

Enamik kodulaenu pakkumisi on hüpoteeklaenu pakkumistega sarnased. Tavaliselt pakutakse laenu summas 5,000 kuni 100,000 eurot. Kodulaenu puhul võib laenu summa ulatuda 200,000 euroni. Laenu perioodiks on 5-30 aastat. Kuna räägitakse suurtest summadest, olge valmis teie maksevõime ja finantskäitumise põhjalikumaks kontrolliks võlausaldaja poolt. Täiendavalt peab esitama pangakonto väljavõtet ja tõendit töötamise kohta. Põhjalik kontroll on vajalik selleks, et veenduda, et olete suutelised laenu tagasi maksma kogu perioodi jooksul.

Millal valida kodulaenu?

Kodulaen on hea lahendus eluaseme ostuks või renoveerimiseks. Pakkumiste tingimustest lähtudes saab taotleda kodulaenu ka uue kodu ehitamiseks või mööbli ja tehnika soetamiseks.

Kodulaen sobib:

 • Eluaseme ostuks või ehitamiseks
 • Renoveerimiseks
 • Põhjalikuks remondiks
 • Kodu sisustamiseks

Millist kodulaenu valida?

Kodulaenu valikul eelkõige tasub pöörata tähelepanu intressimäärale, mis on avaldatud krediidiasutuse kodulehel või personaalse pakkumise kaudu. Seejärel hinnake pakutud summa sobivust. Ärge võtke laenu kahtlase reputatsiooniga firmadest, alati pöörake tähelepanu arvustustele. Enam vähem kõikidel laenupakkujatel on sarnased tingimused. Valige see laenupakkumine, mis sobib just teile.

Millele pöörata tähelepanu enne taotluse esitamist?

Tutvuge kodulaenu pakkumise tingimustega hoolikalt. Kontrollige, et ei ole varjatud makse ega arusaamatuid punkte. Kodulaenu lepingu sõlmimisel seatakse teie kinnistule hüpoteek ja kui te ei suuda laenu tagastada on võlausaldajal õigus teie kodu müüa või omandada. Hüpoteegi seadmine toimub notari büroos, kuigi kogu taotlusprotsess on internetipõhine.

Kui te olete valmis võtma kodulaenu

Kui teie juba kindlalt otsustasite kodulaenu kasuks, siis tasub pöörata tähelepanu järgmistele punktidele:

 • Kodulaen on suur finantsiline vastutus. Kui te ei saa maksetega hakkama, on võimalik oma kodust ilma jääda
  Veenduge, et te olete suutelised võtta enda peale sellist finantskohustust
 • Olge valmis, et võlausaldaja viib põhjalikku tausta uuringut enne taotluse kinnitamist.
 • Kodulaen on suur vastutus, lähenege sellele vastutustundlikult. Enne lepingu sõlmimist kaaluge enda otsust hoolikalt.

Edukat taotlemist!

Vaata teisi pakkumisi
Ava kogu nimekiri