Sellele veebilehele on kogutud kõige paremad laenupakkumised Eestis, mis kuuluvad “hüpoteeklaenu” mõiste alla. Pakkumised on sorteeritud vastavalt hinnangutele ja arvustustele.
Mis on hüpoteeklaen?
Hüpoteeklaen on laen kinnisvara tagatisel, mida kasutatakse suuremate summade laenamisel. Tagatiseks võib kasutada teie kodu, suvila või muud kinnistut.
Hüpoteeklaen on oma olemuselt sarnane kodulaenuga. Mõlemaid saab kasutada eluaseme ja sellega seotud kulutuste katmiseks. Võlausaldaja kasuks seatakse hüpoteek, mis tagab laenu õigeaegset maksmist.
Hüpoteeklaen võimaldab kasutada teie olemasolevat kinnistut uue kinnistu soetamiseks või muude kulutuste finantseerimiseks.
Mis on hüpoteeklaenu ja tavalise laenu vahe?
Hüpoteeklaenu põhijooneks on hüpoteegi seadmine teie kinnistule. Tavaline laen ei nõua tagatist. Samuti, hüpoteeklaen on üldjuhul tavalisest laenust suurem.
Hüpoteeklaenu antakse kuni 80% kinnistu väärtusest.
Arvestades sellega, et hüpoteeklaenu summa on tavalisest laenust suurem ja laenuperiood pikem, hüpoteeklaenu saamine on keerulisem. Taotlemisprotsess võtab rohkem aega ja nõuab täiendavaid dokumente ning otsuse vastuvõtmine on kauem.
Kokkuvõtteks, hüpoteeklaen on:
- Laen kinnisvara tagatisel
- Laen suuremate kulutuste katmiseks
- Pikaajaline laen
Hüpoteeklaenu näide
Tihtipeale hüpoteeklaenu kasutatakse eluaseme sisustamiseks, aga ka kodu, suvila või maa ostuks. Hüpoteeklaenu summa võib olla suuruses üle 100,000 eurot ja perioodi pikkusega kuni 30 aastat. Kuna hüpoteeklaenu tagatiseks on teie kinnisvara, intressimäärad on madalam kui tavalise laenu puhul.
Millal valida kodulaenu?
Kui teil on vaja laenata suuremat summat madalama intressimääraga ja teil on selleks sobiv tagatis, hüpoteeklaen on väärt kaalumist. Hüpoteeklaenu saab kasutada ka uue korteri ostuks ja selleks esimese sissemakse laenamisel olemasoleva kinnisvara tagatisel. Hüpoteeklaenu saab kasutada ka siis, kui kodulaenu ei saa.
Hüpoteeklaenuga saab finantseerida:
- Korteri ostu
- Eramaja või ridaelamu ehitust
- Suvila või maa ostu
- Ärikinnisvara ostu
- Ettevõtlust
Millist hüpoteeklaenu valida?
Hüpoteeklaenu valikul eelkõige tasub pöörata tähelepanu intressimäärale, mis on avaldatud krediidiasutuse kodulehel või personaalse pakkumise kaudu. Seejärel hinnake pakutud summa sobivust. Ärge võtke laenu kahtlase reputatsiooniga firmadest, alati pöörake tähelepanu arvustustele. Enam vähem kõikidel laenupakkujatel on sarnased tingimused. Valige see laenupakkumine, mis sobib just teile.
Millele pöörata tähelepanu enne taotluse esitamist?
Tutvuge hüpoteeklaenu pakkumise tingimustega hoolikalt. Kontrollige, et ei ole varjatuid makse ega arusaamatuid punkte. Kodulaenu lepingu sõlmimisel seatakse teie kinnistule hüpoteek ja kui te ei suuda laenu tagastada on võlausaldajal õigus teie kodu müüa või omandada. Hüpoteegi seadmine toimub notari büroos, kuigi kogu taotlusprotsess on internetipõhine.
Tähtis: laenu ennetähtaegne tagastamine on hea võimalus intressimakseid vähendada, kuid mitte kõik laenupakkujad annavad sellist võimalust tasuta. Lugege lepingu tingimused hoolikalt.
Soovitused hüpoteeklaenu taotlemisel:
- Kindlustus on soovitatav, kuid see ei pea olema sõlmitud sama finantsasutusega, mis annab teile laenu. Te võite valida odavamat pakkumist mujalt.
- Käendaja olemasolu aitab hüpoteegi taotlemisel ja soodsama intressi määramisel
- Muude võlakohustuste puudumine ja hea tööajalugu suurendavad positiivse otsuse tõenäosust.
Kui te olete valmis võtma hüpoteeklaenu
Kui teie juba kindlalt otsustasite hüpoteeklaenu kasuks, siis tasub pöörata tähelepanu järgmistele punktidele:
- Hüpoteeklaen on suur finantsiline vastutus. Kui te ei saa maksetega hakkama, on võimalik oma tagatisest ilma jääda
- Veenduge, et te olete suutelised võtta enda peale sellist finantskohustust
- Olge valmis, et võlausaldaja viib põhjalikku tausta kontrolli enne taotluse kinnitamist.
- Hüpoteeklaen on suur vastutus, lähenege sellele vastutustundlikult. Enne lepingu sõlmimist kaaluge enda otsust hoolikalt.
Edukat taotlemist!